Pre lekárne

Všetky prípravky značky CutisHelp spĺňajú náročné požiadavky pre skutočne účinné a šetrné ošetrenie pri kožných problémoch a ochoreniach.

Kľúčovou aktívnou zložkou produktov je patentovo chránený olej, nechemicky extrahovaný prostredníctvom oxidu uhličitého zo semien technického konope (Cannabis sativa), vysokej farmaceutickej kvality a čistoty, ktorý sa vyznačuje vynikajúcimi protizápalovými, antibakteriálnymi, antioxidačnými, výživovými, regeneračnými a penetračnými vlastnosťami.

Olej spoločnosti Parenteral bol v spolupráci so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv a Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe notifikovaný podľa smernice 98/34/ES pod číslom CZ0582/2009.

Na základe tohto rozhodnutia bude (vzhľadom na spôsob získavania) ako jediný konopný olej registrovaný a uvedený ako schválená farmaceutická surovina / zložka pre výrobu liečivých a pomocných látok resp. výrobu a prípravu liekov v doplnku Slovenského liekopisu 2009, ktorý bol Ministerstvom zdravotníctva vydaný v druhej polovici roku 2010 ako oficiálna súčasť liekopisných noriem Európskej únie.

Na rozdiel od tradičného konopného oleja lisovaného za studena, obsahuje náš extrahovaný olej vyvážený a vyšší pomer esenciálnych mastných kyselín (EFA) ako aj ďalšie bioaktívne látky, dôležité pre zaistenie správnych funkcií kože, a navyše neobsahuje žiadne prímesi bielkovinového pôvodu, ktorých metabolity sú pri povrchovej aplikácii zdrojom dráždenia narušenej kože.

U produktov CutisHelp sa uplatňuje koncentrácia konopného oleja do 20% hmotnosti náplne, čo zaručuje optimálny regeneračný a skľudňujúci efekt; vyšší podiel oleja nie je pre pacienta z hľadiska príjemného a znášanlivého priebehu terapie vhodný a môže spôsobiť nepríjemné kožné reakcie ako zvýšené presúšanie pleti a iné komplikácie.

Receptúry produktov sú vytvárané tímom lekárov a farmaceutov pričom preferujú predovšetkým liekopisné komponenty, ktoré sú znášanlivé precitlivenou a postihnutú kožou, neobsahujú žiadne neprirodzené konzervačné látky a predovšetkým žiadne halucinogénne alebo návykové zložky.

Všetky prípravky značky CutisHelp sú charakterom svojho pôsobenia určené aj pre najmenšie deti, tehotné a dojčiace ženy pričom sú overené, úspešne používané a odporúčané odbornými lekármi v rámci ambulantnej, klinickej ako aj kúpeľnej dermatologickej starostlivosti.

Parenteral a.s. ako producent týchto produktov je jedinou firmou v Českej republike, ktorá je v súlade s patentovou ochranou oprávnená vyrábať a obchodovať s prípravkami s obsahom zošľachteného konopného oleja.